Vector

Nasza SERIA AGREGATÓW Vector powiększa się, wraz z nią Twój zysk.

Utrzymywanie towarów w chłodzie podczas transportu drogowego jest zadaniem stanowiącym nie lada wyzwanie. Naczepy chłodnicze podróżują przez różne kraje, w różnych porach dnia, w ekstremalnych temperaturach. Niezależnie jednak od rodzaju transportowanych towarów niezbędne jest zaspokojenie wymagań klientów zoptymalizowanie łańcucha dostaw.
Carrier Vector

Bezkompromisowe wymagania

Wybierając agregat chłodniczy musisz być pewny, że spełnia on wymagania łańcucha chłodniczego, jest opłacalny w eksploatacji i wywiera minimalny wpływ na środowisko, umożliwiając dostarczenie klientom towarów w doskonałym stanie.

Ściśle określone potrzeby

A zatem uniwersalność zastosowań. Wybrany sposób transportu chłodniczego musi zaspokajać potrzeby różnych modeli dystrybucji, krajowych lub międzynarodowych przewozów długodystansowych, a także szerokiego wyboru produktów, z uwzględnieniem świeżych, mrożonych i wrażliwych towarów.

Niezrównana technologia: całkowicie elektryczny napęd

Nasze rozwiązanie to pionierska, całkowicie elektryczna technologia, która eliminuje mechaniczne przekazywanie napędu stosowane w układach z napędem paskowym i przekształca mechaniczną energię silnika w energię elektryczną. To unikalne i opatentowane rozwiązanie zapewnia niezrównane schładzanie i regulację temperatury, niższe ogólne koszty eksploatacji oraz mniejszy wpływ na środowisko.

Maksymalizacja czasu działania

Osiągnięto dyspozycyjność 99,4%* Zastosowanie całkowicie elektrycznej technologii umożliwiło wyeliminowanie 17 części wymagających serwisowania, przyczyniając się do zwiększenia niezawodności i wydłużenia czasu działania.

* Pomiar przeprowadzono w ciągu ponad 12 miesięcy na flocie 700 naczep chłodniczych eksploatowanych przez dużą sieć supermarketów w Wielkiej Brytanii

Ochrona ładunku

Dokładność +/- 0,3°C względem nastawy Elektryczne zasilanie zapewnia niezwykle precyzyjną regulację temperatury, szybsze schładzanie, stałą wysoką wydajność grzewczą oraz lepszą wentylację.

Zapewnienie nieszkodliwości dla środowiska

< 3% wskaźnik nieszczelności na rok Dzięki mniejszej liczbie części i połączeń, całkowicie elektryczna technologia pozwala radykalnie zmniejszyć wycieki czynnika chłodniczego w porównaniu z technologią napędu paskowego. Starannie dobierając podzespoły, takie jak hermetyczna sprężarka w nowym agregacie Vector 1550, w jeszcze większym stopniu przyczyniamy się do ochrony środowiska.

Zastosowanie technologii mikrokanałowej

18 800 Wat w modelu 1950 Zastosowanie wężownicy wykonanej w technologii mikro-kanałowej sprawia, że skraplacz może być mniejszy i lżejszy. W modelach Vector 1950 oraz wersji MT przy zapewnieniu wysokiej wydajności i mocy wynoszącej 18800W, zużycie paliwa w przeliczeniu na Wat mocy zostało zmniejszone średnio o 10%. Kompaktowe rozmiary umożliwiają zmniejszenie ilości wykorzystywanego czynnika chłodniczego o 17%.

Agregat VECTOR 1550, oszczędny w zużyciu paliwa

Najlepszy wybór pod względem ekonomiczności, łączący niezawodność całkowicie elektrycznej technologii z silnikiem o niskim zużyciu paliwa. Zapewnia znaczące obniżenie kosztów eksploatacyjnych.

Opatentowana konstrukcja zmniejszająca zużycie paliwa

Sercem agregatu Vector 1550 jest opatentowana, oszczędna sprężarka hermetyczna. Wykorzystując ekonomizer do zwiększenia wydajności, zmniejszono wielkość hermetycznej sprężarki, co z kolei umożliwiło zmniejszenie wielkości silnika. Dwustopniowy układ zapewnia właściwą wydajność chłodniczą, potrzebną podczas różnych faz transportu.
Opatentowana konstrukcja zmniejszająca zużycie paliwa

Tryb ekonomiczny:

W sytuacjach gdy wymagane jest wysokowydajne chłodzenie (na przykład podczas obniżania temperatury lub przy niskich temperaturach wewnątrz zabudowy chłodniczej)

Tryb by-pass:

W sytuacjach gdy wymagane jest niskowydajne chłodzenie (na przykład w trybie regulacji temperatury)
Przy radykalnym ograniczeniu zużycia paliwa dostarczana jest moc 14 800 watów.

Uniwersalność

Jedną z największych zalet nowego agregatu Vector 1550 jest jego uniwersalność. Podczas transportu wszelkiego rodzaju towarów, na dowolną odległość i w dowolnej temperaturze, agregat dostosowuje się do konkretnych potrzeb logistycznych. Dzięki niskim kosztom eksploatacji agregat nadaje się doskonale do wykorzystania w codziennym użytkowaniu.

PIEKDostępny w wersji City

 

 

Optymalizacja w przekazywania mocy

Optymalizacja w przekazywaniu mocy

Nowy agregat VECTOR 1950, niezwykła moc

Najlepszy wybór zapewniający silne chłodzenie; łączący olbrzymią wydajność chłodniczą z szeroką gamą parowników. Zapewnia moc umożliwiającą spełnienie wymagań łańcucha chłodniczego.

Wydajność chłodnicza 18 800 watów

Wraz z rosnącym w dzisiejszych czasach naciskiem kładzionym na zdrowie i bezpieczeństwo, zasadnicze znaczenie ma utrzymywanie prawidłowej temperatury towarów podczas transportu oraz przestrzeganie europejskich przepisów. Wysoka moc agregatu Vector 1950 umożliwia właściwą ochronę przewożonego ładunku dzięki niezrównanemu czasowi ochładzania, precyzyjnej regulacji temperatury i równomiernemu rozprowadzaniu powietrza.

Multitemperaturowe możliwości

Multitemperaturowe możliwościDzięki zastosowaniu całkowicie elektrycznej technologii agregat Vector 1950 oferuje maksymalną wydajność w obrębie wielu komór chłodniczych. Szeroki wybór parowników umożliwia swobodne dostosowanie konfiguracji naczepy chłodniczej do konkretnych wymagań. Agregat Vector 1950 zapewnia ponadto stałą wydajność grzewczą w każdych warunkach pogodowych, dzięki zastosowaniu unikatowego rozwiązania polegającego na równoczesnym chłodzeniu i grzaniu.

Intensywna eksploatacja

Dzięki wysokiej wydajności chłodniczej oraz elastycznej konfiguracji komór chłodniczych, agregat Vector 1950 nadaje się doskonale do stosowania w przypadku transportu towarów wrażliwych, intensywnej dystrybucji miejskiej, wielokrotnego otwierania drzwi i zastosowań multitemperaturowych.

Rozwiązania nieszkodliwe dla środowiska

Rozwiązania nieszkodliwe dla środowiskaAgregaty Vector opatrzone są znakiem „Rozwiązania nieszkodliwe dla środowiska”, oferowanym przez firmę Carrier na całym świecie. Tą etykietą oznaczane są produkty, które w znaczący sposób przyczyniają się do ograniczania niekorzystnego wpływu
na środowisko.

Technologia w małym palcu

Poznaj podstawowe funkcje, akcesoria i opcje agregatów Vector, aby w jak najlepszym stopniu wykorzystywać posiadany agregat chłodniczy.

Zoptymalizowane zarządzanie flotą

Zaawansowany system sterowania LogiCOLD:

Opticold – zapewnia najdokładniejszą regulację w obrębie zakresu nastaw temperatury
Ecofuel – najlepszy kompromis pomiędzy zużyciem paliwa i ochroną przewożonego ładunku
Intelliset – 14 nastaw specyficznych dla danego towaru /40 nastaw wg potrzeb użytkownika
ProductShield, regulacja logicznych układów sterowania w zależności od temperatury otoczenia
Pretrip – sprawdza wszystkie funkcje agregatu chłodniczego przed trasą
Blokada klawiatury
Rejestratory DataCOLD* Zgodny z normą EN12830 (roczny zapis danych)
Zaawansowana technicznie wersja z możliwością komunikacji
COLDTrans* Rejestratory DataCOLD 500 umożliwiają monitorowanie w czasie rzeczywistym łańcucha chłodniczego w sieci
Maksymalny czas pracy Wydajne narzędzia diagnostyczne dla techników firmy Carrier (narzędzie PC oraz wewnętrzny rejestrator) Karty PCMCIA* ułatwiające aktualizację oprogramowania i zgranie danych z agregatu chłodniczego
Elektryczne grzanie i odszranianie
Przełącznik faz 400/3/50 Hz
Czujniki temperatury powietrza powrotnego i wylotowego
Zestaw transformatorowy 60 Hz*

Carrier VectorWydajna praca kierowcy

Prosty interfejs użytkownika

  • Duże, ozanczone kolorami przyciski
  • Duży wyświetlacz (nastawa oraz temperatura wewnątrz zabudowy)
  • Linia komunikatów (wyświetlanie alarmów, komunikatów o przeglądach)
  • Dostępnych 15 wersji językowych
  • Alarm dźwiękowy dla krytycznych powiadomień

Panele zdalnego sterowania*

  • Zdalne sterowanie agregatem chłodniczym

Zestaw diod alarmowych*

  • Status agregatu widoczny z daleka

Automatyczny restart silnika Diesla

  • Regulacja obciążenia w przypadku odcięcia zasilania elektrycznego

Elektroniczny czujnik poziomu paliwa*

  • Informacja o poziomie paliwa dostępna z poziomu linii komunikatów

Dodatkowe czujniki otwarcia drzwi lub temperatury*
Automatyczne wyłączenie urządzenia po otwarciu drzwi
Panel dolny*
Redukcja emitowanego hałasu i ciepła
Zestaw wyciszający*
Ładowarka akumulatora zasilania tylnej burty samozaładowczej*
200-litrowy zbiornik paliwa*

*Opcje dodatkowe

Dane techniczne

Pobierz katalog (PDF)