Autoryzowany serwis Carrier Transicold

Neos 100 S

Agregaty chłodnicze z napędem od alternatora przeznaczone dla małych pojazdów dostawczych.

Napędzane od alternatora agregaty chłodnicze NEOS, łączące w sobie funkcje ciągłego chłodzenia i grzania, mogą być instalowane w pojazdach o kubaturze do 6 m3. Dostępne w 2 wersjach, Slim i Split, stanowią uniwersalny i niezawodny wybór dla klientów wymagających ochrony przewożonego ładunku, niezawodności działania oraz wygody kierowcy.

Praktyczna konstrukcja

Dzięki dwom sposobom montażu agregat NEOS może być montowany wewnątrz lub na zewnątrz pojazdu, co umożliwia dostosowanie go do typu zabudowy izotermicznej (montaż zintegrowany, czołowy, wnękowy lub dachowy), zależnie od indywidualnych potrzeb. Agregat jest również w pełni kompatybilny z układem klimatyzacji pojazdu, dzięki czemu zarówno kierowca jak też ładunek mają zapewnione chłodzenie podczas transportu.

Zachowanie łańcucha chłodniczego

Dzięki wydajności chłodniczej wynoszącej 1140 W w temperaturze 0°C, agregat NEOS zapewnia doskonałe zabezpieczenie ładunku.

Pierwszy pod względem bezpieczeństwa i ochrony środowiska

  • Ochrona kierowcy: niezależnie od sposobu zamontowania agregat NEOS nie powoduje pogorszenia bezpieczeństwa pojazdu ani osłabienia jego konstrukcji.
  • Troska o środowisko: w agregatach NEOS stosowany jest bezchlorkowy czynnik chłodniczy R134a, niepowodujący degradacji warstwy ozonowej.
  • Wydajne rozwiązanie: sprężarka agregatu NEOS jest napędzana od alternatora, nie zaś bezpośrednio od silnika, w wyniku, czego mniej jest przewodów i złączek, mniej czynnika chłodniczego i mniejsze ryzyko nieszczelności.

Montaż zewnętrzny — dodatkowa przestrzeń

neos100s-1 Charakteryzująca się bardziej konwencjonalnym rozwiązaniem wersja Split jest montowana zewnętrznie z przodu lub na dachu pojazdu.
Ta wersja, nadająca się do montażu we wszystkich typach pojazdów, zapewnia uzyskanie większej przestrzeni ładunkowej wewnątrz pojazdu. Niski parownik może być montowany we wszystkich, nawet najmniejszych, komorach chłodniczych.
*Pojazd musi być wyposażony w alternator 125 A i akumulator 90 Ah

Zintegrowana sprawność

neos100s-2Estetycznie zaprojektowana wersja Slim charakteryzuje się najniższym profilem na rynku, umożliwiającym wjazd na każdy parking. Zintegrowana z pojazdem smukła linia agregatu przyczynia się do poprawy aerodynamiki i zmniejszenia zużycia paliwa, zaś jego cicha praca zapewnia lepszy komfort pracy kierowcy. Ponadto agregat jest łatwy w konserwacji i serwisowaniu. Jest dostarczany po fabrycznym skonfigurowaniu i przetestowaniu.
*Pojazd musi być wyposażony w alternator 125 A i akumulator 90 Ah

neos100s-tab

Pobierz katalog (PDF)