Xarios

Agregaty chłodnicze należące do rodziny XARIOS to urządzenia o napędzie bezpośrednim, znajdujące wszechstronne zastosowanie w samochodach dostawczych i ciężarowych. Agregaty te umożliwiają transport świeżych i mrożonych towarów, w systemach jedno- i wielotemperaturowych, w pojazdach z zabudową chłodniczą o pojemności od 8 do 48 m3. Dostępne są wersje z napędem tylko od silnika pojazdu lub z napędem od silnika pojazdu i z sieci elektrycznej.

Carrier Xarios

Przestrzeganie łańcucha chłodniczego

Agregaty XARIOS, w których zastosowano ekologiczny czynnik chłodniczy R404A, oferują duży wybór wydajności chłodniczych w zakresie temperatur od -20°C do +10°C. Wersje multitemperaturowe, wyposażone w szeroką gamę ultrapłaskich parowników, łącznie z pionowym parownikiem MXV 850, dają wiele możliwości konfiguracji w przypadku dostaw wielotowarowych.

Optymalne koszty eksploatacji

Agregaty XARIOS, umożliwiające zachowanie właściwych proporcji pomiędzy wydajnością a kosztami eksploatacji, charakteryzują się prostą i szybką instalacją oraz lekkimi parownikami, pozwalającymi uzyskać optymalną przestrzeń ładunkową i zapewniającymi dobry dostęp do podzespołów, co przyczynia się do skrócenia czasu trwania obsługi serwisowej.

Komfort kierowcy

Agregaty XARIOS charakteryzują się niskim poziomem hałasu, co ogranicza ich oddziaływanie na środowisko i poprawia komfort pracy kierowcy. Kabinowy panel sterowania jest łatwy w obsłudze i umożliwia wybór trybu pracy z napędem tylko od silnika pojazdu lub z napędem od silnika pojazdu i z sieci elektrycznej.
Obudowy skraplaczy i parowników agregatów nadają się całkowicie do powtórnego przetworzenia.

Wyposażenie dodatkowe

Sprężarka z napędem od silnika pojazdu
Zestaw do montażu sprężarki z napędem od silnika pojazdu
Grzałka układu odprowadzania skroplin w zastosowaniach głębokiego zamrażania
Zestaw złączy freonowych umożliwiający optymalne ustawienie parownika
Wyłącznik drzwiowy działający przy otwieraniu drzwi
Akcesoria do montażu parownika na dachu do agregatów Xarios 150 do 350MT
Reduktor napięcia do samochodów ciężarowych z instalacją 24 V

Dane techniczne Xarios

* Wydajność chłodnicza w trybie DROGOWYM w temperaturze otoczenia +30°C (zgodnie z procedurą A.T.P.)
** Zasilanie 24 V DC dostępne w przypadku użycia reduktora napięcia, oferowanego jako wyposażenie dodatkowe

Asortyment parowników

parowniki-xarios

Pobierz katalog (PDF)